להזמנות: 1700-700-240

( אין מוצרים בסל הקניות ) 0.00 ₪

סל הקניות שלך ריק

Swipe to the left

איך לבחור מצלמה לרכב

איך לבחור מצלמה לרכב
ע"י sariel ofri 3 years ago

מצלמות לרכב

מצלמות רכב הולכות ונעשות נפוצות בעולם, ובתקופה האחרונה גם בישראל. במקור מטרתן הייתה לצלם את הנסיעה על מנת לתעד התרחשויות חריגות כגון תאונות או פגיעות אחרות ברכב ולהוות ראיות שיצדדו בנהגים בבואם להגן על עצמם בבתי משפט או להתמודד עם דוחות לא מוצדקים שקיבלו משוטרי תנועה; אולם כיום ניתן להשתמש במצלמות גם כדי לתעד את פנים הרכב במהלך נסיעה (למשל לשם צילומים משפחתיים) ואף לצילומי נוף ודרך מיוחדים.

זאת ועוד: ככל שיותר נהגים מתקינים מצלמות ברכביהם, כך עולה המודעות שלהם ושל נהגים אחרים לנהיגה נכונה, בבחינת "אם לא ינהגו כראוי מתוך החובה לציית לחוק, לפחות ינהגו כראוי על מנת שלא יתועדו כשהם עוברים עליו". כך מצלמות לרכב משפיעות לטובה על מספר תאונות הדרכים ועל אופי הנהיגה הישראלי בכלל.

קיימים סוגים רבים של מצלמות לרכב, הנבדלים ביניהם במאפיינים מגוונים. כיצד לבחור מצלמת רכב אידיאלית לרכב שלכם? אלה הדברים החשובים ביותר שכדאי לדעת:

אפשרויות הצילום

הדבר החשוב ביותר במצלמה הוא אפשרויות הצילום שהיא מציעה: יש מצלמות קבועות המצלמות רק את הדרך שבקדמת הרכב, ואחרות שניתן לסובב ולהתאים כך שיצלמו גם את צידו – אם לדוגמה עצר אתכם שוטר וברצונכם לתעד את השיחה עימו מחלון הנהג. מצלמות אחרות כוללות גם צילום פנים, צילום אחורי, צילום בתנאי חושך, צילום במצב חניה, הקלטת קול וכדומה, וכמובן שמצלמות רבות כוללות שילוב של מספר אפשרויות צילום שכאלה.

איכות הצילום

ככל שאיכותה של המצלמה גבוהה יותר, כך התמונה תהיה חדה ומפורטת יותר. כך למשל אם לדעתכם תזדקקו לתיעוד כללי בלבד יתכן שתספיק לכם מצלמה באיכות פשוטה יחסית, אולם אז יתכן ותתקשו לזהות לוחית רישוי של רכב פוגע, חלילה. ראוי לציין גם שככל שהרזולוציה חדה יותר כך משקל הסרטון גדל והמקום בכרטיס הזיכרון נגמר מהר יותר.

תכונות מיוחדות אחרות

סוגי מצלמות מסוימים מציעים גם אפשרויות נוספות שאמנם מייקרות את המחיר אולם יכולות להתגלות כשימושיות, כגון:

  • חיישן זיהוי תנועה: יבטיח שפעולת הצילום תתחיל ברגע שהמכונית מתחילה בנסיעה כך שלא תצטרכו להפעיל אותה באופן ידני. חיישנים אחרים יכולים להיות שימושיים במצב שבו הרכב חונה והמנוע כבוי אולם לפתע יש תנועה בסמוך לו.
  • תיעוד המסלול ומהירות הנסיעה: קיימים רכיבים שמאפשרים לא רק לצלם את הדרך אלא גם לתעד את המהירות בה הרכב נע במסלול. שימושי במיוחד אם תרצו להוכיח שדוח מהירות שקיבלתם משוטר תנועה אינו מוצדק.
  • הטבעת תאריך ושעה: אם אתם מתכננים להיעזר בתיעוד הדרך שלכם כדי להוכיח טענה בבית משפט או בפני חברת ביטוח, תצטרכו להוכיח שהסרטון צולם במקום ובשעה מסוימים. מצלמת רכב שמוסיפה באופן אוטומטי תאריך ושעה לצילום יכולה להקל על ההוכחה.

קיימים עוד שיקולים שיש לקחת בחשבון בעת רכישת מצלמת רכב, כגון מורכבות ההתקנה או קצב הפריימים, אולם להלן סקרנו את השיקולים המשמעותיים ביותר. הדבר החשוב ביותר הוא שאכן תתקינו מצלמה ברכב שלכם מוקדם ככל האפשר, ובעיקר – סעו בזהירות.